Jesteś w: Start Aktualności Podsumowanie rezultatów projektu PLGrid Plus w książce wydanej w wydawnictwie Springer

Podsumowanie rezultatów projektu PLGrid Plus w książce wydanej w wydawnictwie Springer


Podsumowanie rezultatów projektu PLGrid Plus w książce wydanej w wydawnictwie Springer

We wrześniu 2014 ukazała się książka: „eScience on Distributed Computing Infrastructure”, wydana przez Springer, stanowiąca podsumowanie prac zrealizowanych w ramach projektu PLGrid Plus. Celem projektu było przygotowanie specyficznych środowisk i usług obliczeniowych dostosowanych do potrzeb różnych grup naukowców. Te domenowo-specyficzne rozwiązania zostały przygotowane dla grup użytkowników z 13 wybranych dziedzin naukowych. Książka opisuje doświadczenia uzyskane przez Partnerów projektu oraz rezultaty prac naukowych prowadzonych w trakcie tego przedsięwzięcia.

Książka zawiera 36 rozdziałów i jest podzielona na trzy części: pierwsza (rozdziały od 1 do 8) zawiera ogólny przegląd prac realizowanych w projekcie oraz opis obecnego stanu Infrastruktury PL-Grid, uwzględniający nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i usług warstwy pośredniej. Druga część (rozdziały od 9 do 13) prezentuje nowe środowiska i usługi informatyczne, które mogą być wykorzystane przez wszystkie wspomniane wcześniej grupy naukowców. Trzecia część (rozdziały od 14 do 36) opisuje, w jaki sposób specyficzne środowiska, narzędzia i usługi, przygotowane w ramach PLGrid Plus, są ​​wykorzystywane podczas zaawansowanych obliczeń i symulacji komputerowych, wykonywanych przez poszczególne grupy badaczy. Rozdziały te przedstawiają modele obliczeniowe, nowe algorytmy i sposoby ich implementacji przy użyciu dostępnych narzędzi i usług. Książka zawiera również indeks tematyczny (252 pozycji) i słownik najważniejszych terminów i pojęć (91 pozycji).

Publikacja ta jest efektem wielu miesięcy systematycznej, intensywnej pracy i wspólnego wysiłku 147 autorów, 76 recenzentów i zespołu edytorskiego w ACK Cyfronet AGH. Edytorzy mieli na celu przygotowanie pozycji, która będzie stanowiła ważne źródło informacji dla naukowców, programistów i administratorów systemów wykorzystujących w swej pracy badawczej środowiska gridowe i chmurowe. Celem tej publikacji jest również promowanie współpracy i wymiany pomysłów w procesie budowania wspólnej europejskiej platformy dla eScience. Mamy nadzieję, że książka spełni te założenia.

Książka jest już dostępna w sprzedaży online.

Więcej informacji na stronach wydawnictwa Springer.

tytuł tytuł
Copyright © 2018, Konsorcjum PLGrid. Wszelkie prawa zastrzeżone.
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to).